Tasarım
DOĞADA HILUX İÇİN
SAYFAYI YENİLE
HAYATIN TÜM YÖNLERİ İÇİN Yenilenen görünümüyle kazandığı keskin hatlar ve şık iç tasarımıyla
şehirde de gözler üzerinizde olacak. Yeni Hilux ile sıra dışı stilinizi sokaklara taşıma zamanı.
EFSANEVİ HILUX
1968’DEN BERİ EFSANEVİ SAĞLAMLIK
Dünyayı dolaştı, Afrika çöllerinden yanardağlara, Amazon nehrini keşiften Kuzey Kutbu’na ulaşmaya kadar en zorlu maceraları atlattı. 2015 yılında Dakar Rallisi’ne katılarak dört yılda üçüncü kez ilk üçe girmeyi başardı. Hilux’ın efsanevi dayanıklılığı ve güvenilirliği, dünya çapında bilinir. Bu yüzden de dünyada en çok satılan pick-up olması pek de şaşırtıcı değil.
3x kat
güçlü motor
koruması
3.2 ton
çekme
kapasitesi
388 adet
kaynak
noktası
20 yıl
paslanmaya
dayanıklılık
590 Mpa
sertliğinde
çelik
4x4
Land Cruiser
seviyesine
yakın
+ %20
daha sert
şasi
52 cm
tekerleklerin dikey
hareket mesafesi
TASARIM
HER KOŞULA UYUMLU

Yeni Hilux en sıcak ortamlarda, kutup soğuğunda, işte, gezide, her türlü zorlu koşulda en iyi görünümünden taviz vermez. Zekice tasarlanmış keskin köşeleri gücünü cesurca ortaya koyar.

LED farlarla çevrili 3 boyutlu ızgara tasarımından, kaslı tekerlek davlumbazından, dinamik yan çizgilere kadar her detay sofistike bir gücü temsil eder. Camların altındaki krom çerçeve ve jant seçenekleri dikkatleri üzerine çeker.

- Görseller Türkiye’de sunulan versiyonlara göre farklılık gösterebilir.

Her yerinde güçlü şekiller: LED gündüz sürüş farları ve projektörlü LED farların
sardığı çamurluk tasarımı ile daha geniş ve kaslı bir
görünüm sağlar.
TASARIM
BİRİNCİ SINIFA HOŞ GELDİNİZ

Birinci sınıf elektronik kontrol sistemi gövdenin hareket kontrolünü sağlayarak en engebeli arazide bile premium bir SUV ile aynı sarsıntısız sürüş keyfini sunar.

Yeni tasarlanan ayarlanabilir koltuklar daha fazla konfor ve destek sunarken, yüksekliği ve derinliği ayarlanabilen direksiyon simidi tam size özel bir oturma konumu ayarlar.

Otomatik klima ve kabin hava filtresi her daim sizin havanızı estirir. Elektronik cihazlarınızı şarj edebilmeniz için orta kol dayama konsol kutusu içinde 220 V priz bile bulunur.

İster arazide sürüş yapın, ister işyerinize gidin, torpido
gözünün üzerindeki soğutma kutusu içeceklerinizi
serin tutar. Hilux, kabin içinde 11 adet depolama
alanı ile şaşırtıcı derecede cömerttir.
Daha fazla kargo alanı sağlamak için arka koltuk
minderleri 60:40 oranında katlanabilir.
DONANIM
Yokuşta Kalkış Desteği (HAC) (HAC), aracın yokuş üzerinde olduğunu otomatik olarak algılar ve fren pedalı bırakıldıktan sonra beş saniye boyunca fren kuvvetini koruyarak dik yokuşlarda arkaya kaymadan sarsıntısız bir kalkış yapabilmenizi sağlar. Sistemin devreye girmesi için aracın herhangi bir ileri vites konumunda olması yeterlidir.
Eğimde İniş Destek Kontrolü (DAC) Yokuş aşağı inişlerde, DAC sistemi aracı  dengede tutmak  ve  hızını  5  ile  7  km / saat  arasında korumak için tekerlekleri ayrı ayrı frenler. DAC sistemi ileri veya geri viteste  çalışır  ve  devreye  girdiği  zaman sürücünün fren pedalına basmasına gerek  kalmaz.
Aktif Çekiş Kontrol Sistemi (A-TRC) Arazide ve yolda sürüş için tasarlanmış olan A-TRC, en zorlu koşullarda bile harekete devam edebilmenizi sağlar. Bu akıllı çekiş kontrol sistemi, patinaj yapabilecek bir tekerleğe fren kuvveti uygularken aynı anda patinaj yapmayan diğer üç tekerleğe eşit güç aktarabilir.
Toyota Touch® 2 Toyota Touch® 2 multimedya sistemi, tablet tipi şık 7” ekranı kullanarak çok çeşitli bilgi ve eğlence kaynaklarına ulaşabilmenizi sağlar. Çok sayıda işleve erişmek için tek yapmanız gereken, ekranlarda gezinmektir.
Renkli TFT Ekran Yeni 4,2” renkli TFT ekran, önemli yolculuk bilgilerine kolay erişim sağlar.
Akıllı Giriş ve Çalıştırma Sistemi Giriş ve Çalıştırma Sistemi, sadece kapı kolundaki düğmeye basarak aracın kilidini açabilmenizi ve tek dokunuşla motoru çalıştırmanızı sağlar. Tek yapmanız gereken Akıllı Giriş Sistemi anahtarını üzerinizde taşımaktır.
4 Tekerlekten Çekiş Düğmesi Daha fazla kolaylık ve tarz sağlamak için, Hilux’ta kol yerine 4 Tekerlekten Çekiş Düğmesi bulunur. - Active, Adventure, Hi-Cruiser donanım seviyelerinin özellikleri ve daha fazla bilgi için www.toyota.com.tr
GÜVENLİK
GÜVENLİKTEN ÖDÜN VERMEZ

Yeniden tasarlanan şasi ve gövde yapısında, kaza durumunda tüm yolcuların korunması için kapsamlı bir şekilde Yüksek Mukavemetli Çelik (HTSS) kullanılmıştır. Yan elemanlar ve traversler takviye edilmiş ve daha kalın olmaları için büyütülmüştür. Böylece şasi çarpışma anında enerjiyi daha etkili bir şekilde sönümler ve kuvveti dağıtır.

Tüm versiyonlarda standart olan Araç Denge Kontrol Sistemi (VSC) ve 7 adet SRS hava yastığı gibi aktif ve pasif güvenlik teknolojileri, Hilux’ın çarpışma koruma özelliğine katkıda bulunur.

Araç Denge Koruma Sistemi (VSC) VSC, aracın kayarak yoldan çıkma riskinin olduğu anlarda otomatik olarak devreye girerek, ilgili tekerleklere fren uygular ve motor torkunu düzenleyerek aracın yol tutuşunun korunmasına ve sürüş kontrolünün sağlanmasına yardımcı olur.
7 SRS Hava Yastığı Sürücü ve yolcu ön hava yastıkları, ön yan hava yastıkları, ön ve arka yolcular için perde hava yastıkları ve sürücü diz hava yastığı siz ve yolcularınız için maksimum koruma sağlar.
ISOFIX Arka koltuklarda üst bağlantı kiti olan özel bir koltuk bağlama noktası bulunur. Böylece ISOFIX çocuk koltukları takabilirsiniz.
Şasi üzerinde güçlü gövde Travers, yan raylar ve süspansiyon kulesi dahil olmak üzere, gövde yapısındaki tüm bölümler üstün sağlamlık için güçlendirilmiştir.
MOTOR
GÜCÜN KENDİSİYLE TANIŞIN

Hilux, tamamen yeni iki dizel motoruyla gücünü katladıkça katlıyor. 2,4L D-4D motor, düşük ve orta devirlerde torku artıran ve benzersiz bir ivme sağlayan Insta-torque teknolojisi ile mükemmel bir performans sunarken, aynı zamanda Hilux’ın üstün römork çekme kapasitesine katkıda bulunuyor.

Hilux’ın tüm motorları gürültü seviyesini düşürecek ve verimini artıracak şekilde tasarlandı. Geliştirilen ses yalıtımı sayesinde bir ticari araç sürdüğünüzü tamamen unutabilirsiniz. Yüksek verimli yeni 6 ileri manuel ve 6 ileri otomatik şanzımanlarla birlikte tüm bu özellikler premium sınıf SUV tarzı sürüş hissini destekliyor.

2.8 litre D-4D dizel motorla güç ve yakıt verimliliği en üst noktaya çıkarılırken gürültü seviyesi de önemli ölçüde düşürülmüştür. Daha fazla devir aralığında maksimum torku üretir ve bu sayede emsalsiz bir hızlanma performansı sağlar.

ÇEKİŞ GÜCÜ Yeni Hilux’ın süspansiyonu size üst sınıf bir SUV’dan bekleyeceğiniz sürüş konforunu yaşatır ve bunu efsanevi dayanıklılığıyla birleştirir. 3,2 ton çekme kapasitesi ve genişletilmiş kasa alanı sayesinde iş hayatınızın yükünü çeker,
ÇEKİŞ GÜCÜ özel hayatınızda da sizi daha büyük maceralara taşır. Römork Savrulma Kontrol Sistemi (TSC), rüzgar altında ve farklı yol koşullarında oldukça kararlı bir sürüş deneyimi sağlar.
ÇEKİŞ GÜCÜ Yokuş aşağı inişlerde, Eğimde İniş Destek Kontrol Sistemi (DAC) aracı dengede tutmak ve hızını 5 ile 7 km/saat arasında korumak için tekerlekleri ayrı ayrı frenler.
ÇEKİŞ GÜCÜ DAC sistemi ileri veya geri viteste çalışır ve devreye girdiği zaman sürücünün fren pedalına basmasına gerek kalmaz.
YAKIT TÜKETİMİ
FİYAT
Model
Liste
Fiyatı
Kampanyalı
Fiyat